T370HW02 V6

| Panel Model | T370HW02 V6 |
|---|---|
| Panel Brand | AUO |
| Descrition | a-Si TFT-LCD ,37 inch, 1920×1080 |
| Panel Type | a-Si TFT-LCD |
| T370HW02 V6 Price | Request Price & Lead Time |
| Display Mode | AMVA, Normally Black, Transmissive |
| Active Area | 819.36×460.89 mm |
| Outline | 877×514.6 mm |
| Surface | Antiglare (Haze 11%), Hard coating (3H) |
| Contrast Ratio | 2500:1 (Typ.) |
| Display Colors | 1.07B (10-bit) , CIE1931 72% |
| Response Time | 5.5 (Typ.)(G to G) |
| Viewing Angle | 89/89/89/89 (Typ.)(CR≥10) (L/R/U/D) |
| Frequency | 120Hz |
| Lamp Type | CCFL Embedded (Inverter) |
| Signal Interface | LVDS (4 ch, 10-bit) , 92 pins |
| Input Voltage | 12.0V (Typ.) |
LCDs-Screen.com is a specialty stocking distributor of AUO T370HW02 V6.
AUO T370HW02 V6 are new & original stock available at LCDs-Screen.com, same day shipping with free shiping cost.
For the AUO T370HW02 V6 pdf datasheet or detailed specifications of the AUO T370HW02 V6 or other AUO LCDs, please email us, we'll be happy to provide one.
Request a quote from AUO T370HW02 V6 distributor at LCDs-Screen.com. Email us: [email protected]
AUO T370HW02 V6 are new & original stock available at LCDs-Screen.com, same day shipping with free shiping cost.
For the AUO T370HW02 V6 pdf datasheet or detailed specifications of the AUO T370HW02 V6 or other AUO LCDs, please email us, we'll be happy to provide one.
Request a quote from AUO T370HW02 V6 distributor at LCDs-Screen.com. Email us: [email protected]
Related keywords for "T370HW02 V6"
- AUO T370HW02 V6
- T370HW02 V6 datasheet
- T370HW02 V6 image
- T370HW02 V6 price
- T370HW02 V6 distributor

